Zdjęcie termowizyjne budynku jednorodzinnego

Montaż okien dachowych kojarzy się instalacją w konstrukcji dachu oraz połączeniem z pokryciem dachowym przy pomocy uszczelniającego kołnierza. Są to rzeczy, o których należy pamiętać, ale pozostaje jeszcze kwestia energooszczędności i dobrej izolacji.

By ograniczyć ryzyko powstawania mostków cieplnych i zmniejszyć straty ciepła w okresie zimowym, należy dokładnie ułożyć termoizolację wokół okna i zabezpieczyć ją przed zawilgoceniem. Dodatkową korzyścią tak przeprowadzonego montażu będzie zwiększenie trwałości stolarki okiennej i podniesie komfortu użytkowania poddasza.

Zdjęcie termowizyjne budynku jednorodzinnego
Zdjęcie termowizyjne budynku jednorodzinnego

Specjalne kołnierze dociepleniowe

Dzięki zastosowaniu specjalnego kołnierza Thermo można zwiększyć energooszczędność i docieplecić okna dachowe powyżej drewnianej konstrukcji dachu. Kołnierz doskonale się sprawdzi przy wszystkich oknach dachowych Fakro. Dzięki elastycznemu materiałowi ociepleniowemu przylega szczelnie do ościeży okna, zabezpieczając termoizolacyjnie ramę i ograniczając powstawanie mostków cieplnych. Współczynnik przenikania ciepła poprawia się nawet do 15%, a poddasze generuje mniejsze straty ciepła.

Izolacja termiczna podczas montażu

Izolacja stosowana w trakcie montażu powinna dokładnie uszczelnić przestrzeń wokół okna i połączyć się z termoizolacją połaci dachu. By to uzyskać, materiał izolacyjny musi być suchy – nawet najmniejsze zawilgocenie obniży parametry termiczne i doprowadzi do rozwoju pleśni i grzybów. Wełna mineralna musi być zabezpieczona z obydwu stron specjalnymi materiałami. Materiał paroszczelny należy umieścić od dołu i odpowiada on za ochronę przed wilgocią występującą na poddaszu. Membrana paroprzepuszczalna umieszczona od góry zapewnia wyprowadzenie ewentualnej wilgoci z wełny na zewnątrz. Jeśli ten etap zostanie zaniedbany, wszelkie poprawki będą kosztowne, więc warto skorzystać ze specjalnego zestawu montażowego.

Pakiet kołnierzy izolacyjnych XDK firmy Fakro

Firma Fakro to jeden z czołowych producentów okien dachowych na świecie. Przygotowany przez nich specjalny pakiet kołnierzy izolacyjnych XDK pozwala na wykonanie prawidłowego montażu i izolacji okien dachowych. Pakiet składa się z zestawu izolacyjnego XDP i kołnierza paroszczelnego XDS.

  • Zestaw izolacyjny XDP jest przeznaczony do szczelnej i szybkiej termoizolacji oraz izolacji paroprzepuszczalnej. W zestaw wchodzi kołnierz paroprzepuszczalny wykonany z wysokiej jakości membrany oraz materiał termoizolacyjny ze specjalnie impregnowanej owczej wełny w postaci warkocza i bloków. Kołnierz pozwala na połączenie okna z folią dachową używaną w konstrukcji dachu. Jego kolejnym zadaniem jest ochrona materiału termoizolacyjnego przed wilgocią. Natomiast owcza wełna jest specjalnie impregnowana dla łatwiejszego formowania i lepszego dopasowania podczas wypełnienia. Sprawdza się doskonale bez względu na rozmiar otworu montażowego. To produkt naturalny, bezzapachowy, neutralny dla skóry i przyjazny montażystom.
  • Kołnierz paroszczelny XDS, drugi element pakietu XDK, wykorzystywany jest do wykonania paroszczelnej izolacji wokół okien dachowych. Uszczelnia połączenie okna dachowego z folią paroszczelną chroniącą wełnę mineralną od strony pomieszczenia.

Dodaj komentarz